Nezavisni odbornik u cetinjskom parlamentu Stefan Vuletić pozvao je gradonačelnika prijestonice Nikolu Đuraškovića da formiraju većinu u kojoj neće biti predstavnika Demokrata.
On je to uradio nakon što odbornici partije na čijem je čelu Aleksa Bečić nisu glasali za zaključke koje je Skupština Prijestonice usvojila na današnjoj sjednici povodom tragedije koja se dogodila na Cetinju, a koje su predložili odbornički klubovi partija koje participiraju u lokalnom parlamentu.
Kako je naveo u saopštenju, degutantno je ponašanje i političko licemjerje odbornika Demokrata u cetinjskom parlamentu u danima „kad se svi Cetinjani nekako drže i tuguju“, ali i da je „zaobilaženje glasanja, a pritom prisustvo na sjednici krajnje nemoralno“.
„Jasno je sve, kako policijska nesposobnost i nevaspitanje ministra Šaranovića, sad je tek jasno da odbornici Demokrata ne smiju imati svoj javni stav protiv centrale, Borisa Bogdanovića i ponavaljam najnekulturnijeg ministra što smo imali, Danila Šaranovića“, istakao je Vuletić.
Prema njegovim riječima, nevjerovatno je i neshvatljivo je da su „partijska politika i unutrašnji odnosi partije bitniji ovih dana od jedinstva Cetinjana i jedinstva oko odluka koje se donose u lokalnom parlamentu“.
„Poslije ovakvog postupka ne smijemo više prepuštati slučaju i gledati im kroz prste na ovakvo ponašanje, tako da pozivam Gradonačelnika Đuraškovića na ono što je neophodno, da se sastanemo svi i formiramo novu većinu u Prijestonici u kojoj se neće gledati lični interesi već prekid svake saradnje sa Demokratama sa Cetinja“, zaključuje.
Vuletić je u Skupštinu Prijestonice ušao sa liste Demorkastke partije socijalista, ali je prošle godine sa još troje kolega napustio tu partiju i formriao klub odbornika „Za evropsku prijestonicu“.
Skupština Prijestonice Cetinje usvojila je danas devet zaključaka u kojima se, između ostalog, zahtijeva podnošenje ostavki ili smjene kompletnog rukovodstva bezbjednosnog sektora (koordinator Biroa za operativnu koordinaciju organa obavještajno bezbjednosnog sektora, ministar unutrašnjih poslova, direktor Uprave policije) kao čin preuzimanja objektivne i profesionalne odgovornosti, u cilju potvrde postojanja institucionalne spremnosti i volje da se pristupi ozbiljnim i suštinskim reformama u bezbjednosnom sektoru.
Takođe zahtijeva od nadležnih državnih institucija sprovođenje nezavisne međunarodne istrage i forenziku (rekonstrukciju događaja) sa ciljem utvrđivanja personalne odgovornosti i konkretnih propusta u radu bezbjednosnog sektora u roku od 90 dana od dana donošenja zaključaka.
Zaključci su usvojeni sa 27 glasova, dok tri prisutna odbornika nisu glasala. Troje lokalnih parlamentaraca nije prisustvovalo zasiejdanju.
Prvobitni rezultat glasanja bio je 23 odbornika za, a jedan protiv, ali se kasnije utvrdilo da se radi o tehničkoj grešci.
Pročitajte još