Veljović: Istina je da sam iz zatvora u Čajniču išao da izvučem od sigurne smrti više CG državljana, islamske vjeroispovijesti

    3 godine pre 3029 pregleda Izvor: standard.co.me

Veselin Veljović reagovao je povodom teksta koji je objavio IN4S, a u kojem se tvrdi da se nalazi na spisku osumnjičenih za zločine u Bukovici.

Veljović koji je danas savjetnik predsjednika Crne Gore, po prvi put javno govori o slučaju Bukovica.

On je pojasnio da je o događajima u Bukovici dao iskaz u svojstvu građanina pred nadležnim Vijećem Višeg suda u Bijelom Polju, i da je to istina, kao što je istina da su da su svi akteri tog krivičnog postupka oslobođeni bilo kakve odgovornosti.

“Istina je da je najbolju sliku o mom profesionalnom angažovanju koje je doprinijelo očuvanju mira i bezbjednosti i spašavanju života građana u tom vremenu javno saopštio predsjednik Islamske vjerske zajednice u Pljevljima”, dodao je Veljović.

Veljović je rekao da je bio lično uključen sa tadašnjim rukovodiocem službe u Pljevljima Radivojem Aranitovićem da iz zatvora službi bezbjednosti iz Čajniča oslobodimo i spasimo sigurne smrti i pogubljenja više crnogorskih državljana pripadnika islamske vjeroispovijesti zarobljenih na prostoru pograničnog dijela Bukovice i vratimo svojim porodicama, kao žive svjedoke nesrećnih vremena. Dakle sve što sam rekao su činjenice, lako provjerljive, a sve drugo su manipulacije koje zaslužuje prezir i smetlište.

“Klero-nacionalističko, ratno-huškačko, šovinističko glasilo i produžena ruka stranih bezbjednosnih službi u maniru najprizemnijih potkazivača i ogavnih podmetačina objavljuje neistinu da je po nalogu Međunarodnog tribunala u Hagu pokrenuta istraga o navodnim mojim zločinima u Bukovici tokom 90tih godina prošlog vijeka.

Reciklirane laži i mračna strana pljuvačkog novinarstva po ko zna koji put ne mogu pobijediti istinu”, navodi Veljović u reagovanju.

Izražavam spremnost da o svim dešavanjima javno i transparentno govorim i dam svoj doprinos u cilju utvrđivanja svih činjenica i okolnosti i osnažim proces suočavanja s prošlošću koji je za brojne strukture i pojedince neprijatan i neprihvatljiv”, navodi Veljović.