Ubjedljiv trijumf Zvezde u derbiju

3 dana pre 230 pregleda Izvor: Kurir.rs

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Partizan u 174. prvenstvenom vječitom derbiju sa 4:0 (2:0).

Bila je ovo prva pobjeda Crvene zvezde na stadionu Partizana od 2016. godina, ujedno i najubjedljivija pobjeda u istoriji na gostujućem terenu.

Junak derbija na stadionu u Humsko je Šerif Endiaje koji je upisao het-trik. On je postigao golove u 23. minutu iz penala, u 55. minutu i 65. minutu. Silas je postigao gol u trećem minutu zaustavnog vremena u prvom poluvremenu.

Crvena zvezda je povela u 23. minutu iz penala. Prethodno je Elšnik šutirao, a njegov šut rukom izblokirao Kovač.

Zvezda je bez nekih velikih prilika duplirala vođstvo u poslednjim sekundama prvog poluvremena. U dijelu utakmice u kojoj je Partizan bio nešto bolji, Zvezda je duplirala vođstvo preko Silasa. Najskuplje Zvezdino pojačanje je na sjajan način iskoristilo dodavanje Maksimovića i sa desetak metara poslao loptu u mrežu.

Endiaje je u 55. minutu postigao svoj drugi gol. Ponovo je Elšnik bio u prodoru, dodao mu loptu u pravom trenutku, pa napadaču Zvezde nije bilo teško da sa nekoliko metara iskosa sa lijeve strane matira Jovanovića.

Devet minuta kasnije novi gol Endiajea. Prucov je sjajno centrirao sa desne strane, Endiaje pobjegao odbrani Partizana i sa nekoliko metara matirao golmana Partizana. Ovo je prvi het-trik u večitim derbijima posle 56 godina.

Crveno-bijeli su posle devetog kola učvrstili prvo mjesto na tabeli Super lige sa 22 boda iz osam odigranih utakmica. Partizan je ostao na 11 bodova iz sedam utakmica i nalazi se na osmom mjestu.