Teže od očekivanog

7 godina pre 86 pregleda Izvor: pvportal.me

Rudar – Mogren basket 85:82 (22:27, 23:18, 19:14, 21:23)

Dvorana: SC „Ada“. Gledalaca: 100. Sudije: Bajrović, Vuković (Podgorica) i Debeljević (Pljevlja).

RUDAR: Rosić, Marković 23, Janković 4, Vemić, Aranitović, Obrenić, Petrić 28, Tošić 4, Preradović, Grbović, Posu ka 2, Džaković 24.

Košarkaši Rudara opravdali su ulogu favorita u duelu sa Budvanima, ali su do pobjede došli teže nego što se očekivalo. Gosti su bolje počeli i na kraju prvog perioda imali su pet poena vi-ška. Uzvratili su domaći, koji su u finišu druge četvrtine stekli sedam poena razlike (43:36), ali su Budvani serijom 9:0 vratili neizvjesnost u meč. Do najveće prednosti od devet razlike Pljevljaci su došli u 33. minutu, kada su serijom 8:0 poveli 72:63. Do kraja su rutinski sačuvali vođstvo.