U Pljevljima su danas u prisustvu dr Vojislava Šimuna, ministra zdravlja Crne Gore,Dr med. Vuka Nikovića, direktora Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore, dr Daria Vraneša, predsjednika Opštine Pljevlja, dr Saše Grbovića, direktora Opšte bolnice u Pljevljima, dr Branke Stanković, direktorice Doma zdravlja Pljevlja, lekara i medicinskog osoblja jedinice Hitne medicinske pomoći u Pljevljima, svečano otvorene adaptirane prostorije jedinice Hitne medicinske pomoći Pljevlja.
Istaknuti gosti su u prisustvu direktora Nikovića obišli adaptirane prostorije u kojima je pored kompletno adaptiranih prostorija, ugrađena i savremena medicinska oprema.
U obraćanju prisutnima ministar Vojislav Šimun je istakao da se radi o investiciji vrijednoj preko 80 hiljada eura,u kome je pored sredstava iz kapitalnog budzeta u iznosu od 60 hiljada eura, učestvovala i opština Pljevlja, EPCG, ali je dio sredstava za ovaj projekat bio pokriven i iz sopstvenih sredstava Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore.
Svako ulaganje u zdravstveni sistem praktično je ulaganje u kvalitetniju zdravstvenu zaštitu za pacijente, ali i za bolje uslove rada za zaposlene medicinske radnike. Investicioni ciklus koji je pokrenut,a odnosi se na Zavod za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore i praktično iznosi oko milion eura na nivou Crne Gore, rezultiraće renoviranjem i adaptiranjem svih jedinica hitne medicinske pomoći u cijeloj Crnoj Gori.
Pored ulaganja u adaptaciju i opremanje prostorija Hitne medicinske pomoći, zdravstvo u Pljevljima će dobiti novu vrijednost izgradnjom Opšte bolnice u Pljevljima, tako da kako ovaj,tako ni jedan drugi projekat u zdravstvu koji smo obećali, neće ostati samo na obećanju, već će se predano raditi na tome da se zacrtani ciljevi ostvare -istakao je dr Šimun.
U obraćanju prisutnim medijima Dr med. Vuk Niković, direktor Zavoda za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore je naveo da se moraju renovirati i adaptirati sve jedinice hitne medicinske pomoći u Crnoj Gori, jer je zdravstveni sistem zatečen veoma devastiran, a potrebno ga je podići do standarda savremene urgentne medicine. Građanima Pljevalja direktor Niković je poželio da što manje koriste ove objekte,ali treba da znaju da će ovi zdravstveni radnici raditi za njih i pružiti im po potrebi adekvatnu zdravstvenu pomoć.
Dr Dario Vraneš, predsjednik Opštine Pljevlja je u svom obraćanju prisutnima naveo da je hitna pomoć specifična služba koja radi od 0-24 sata svaki dan. Teritorija opštine Pljevlja je jako velika i iznosi 1346 kilometara kvadratnih i ima oko 1500 km lokalnih puteva, pa zdravstveni radnici po potrebi moraju da stignu do svakog pedlja pljevaljske opštine. Dr Vraneš je iskoristio priliku da se zahvali ministru Šimunu i direktoru Nikoviću što je jedna od prvih rekonstruisanih i adaptiranih jedinica hitne medicinske pomoći izabrana u Pljevljima, što znači da je došlo novo vrijeme za Pljevlja i što se tiče lokalne uprave, a i što se tiče Vlade Crne Gore.
Radi se o formuli po kojoj treba da se radi u Pljevljima zajedničkim zalaganjem Vlade Crne Gore, lokalne uprave,velikih privrednih subjekata i privatnog sektora. U Pljevljima se radi o prvoj rekonstrukciji od 1997.godine kada je ova zgrada i napravljkena i biće na dobrobit svim pacijentima i zaposlenima – istakao je Vraneš.
Pročitajte još