Sastao se Savjet za odbranu i bezbjednost, prisustvovali i Šaranović i Šćepanović

    3 sata pre 68 pregleda Izvor: vijesti.me

Savjet za odbranu i bezbjednost nastavio je danas sjednicu.

Kabinet predsjednika Crne Gore Jakova Milatovića dostavio je fotografije i snimak sa sastanka, ali nije saopšteno više detalja.

Sjednici su prisustvovali i ministar unutrašnjih poslova Danilo Šaranović i vršialc dužnosti direktora Uprave policije Lazar Šćepanović.

Kabinet Milatovića ranije je saopštio da će se članovi Savjeta na sjednici razgovarati o bezbjednosnoj situaciji u zemlji i razmotriti predloge odluka Ministarstva odbrane koji se odnose na vježbe i obuke u inostranstvu u 2025. godini.

Tada je rečeno da će članovi Savjeta razmotriti i inicijativu Ministarstva prosvjete, nauke i inovacija i Ministarstva zdravlja za uvođenje policajaca u obrazovnim i zdravstvenim ustanovama, i molbu Sindikata odbrane i Vojske Crne Gore koja se odnosi na prava zaposlenih u Vojsci.

„Savjet će razmatrati predloge odluka Ministarstva odbrane o postavljenjima, razrješenjima, imenovanjima oficira i oficirki Vojske, kao i druga pitanja iz svoje nadležnosti. Nakon sjednice Kancelarija za odnose s javnošću Predsjednika Crne Gore objaviće saopštenje za javnost i obezbijediti medijima fotografije i video snimak (kadrove) sa početka sjednice“, saopštio je juče kabinet predsjednika države.