Rubio: U narednih nekoliko dana vidjećemo da li je Putin ozbiljan

    2 sedmice pre 57 pregleda Izvor: dan.co.me

Foto: Pixabay –

Američki državni sekretar Marko Rubio izjavio je danas da će se u narednih nekoliko dana vidjeti da li je ruski predsjednik Vladimir Putin ozbiljan za početak pregovora o postizanju mira u Ukrajini, kao i da se SAD zalažu za momentalno oslobađanje svakog taoca koga drži militantni palestinski pokret Hamas.

Rubio, koji boravi u zvaničnoj posjeti Izraelu odakle će, kako je najavljeno, otputovati u Saudijsku Arabiju na razgovore sa ruskim zvaničnicima o okončanju rata u Ukrajini, rekao je za Si-Bi-Es njuz i da Sjedinjene Američke Države i Izrael imaju zajednički cilj, da „žele da vide svakog taoca oslobođenog“.

On je kazao da SAD koordinira akcije i blisko sarađuje sa Izraelom, dijeleći cilj da svaki talac treba da se vrati kući, „bez odlaganja“.