Prva pobjeda Breznice u nizu pripremnih mečeva

7 godina pre 81 pregleda Izvor: pvportal.me

Danas je u trening kampu FK Sarajevo odigrana prijateljska utakmica između SFK 2000 Sarajevo i ŽFK Breznica.

Dobru utakmicu sa puno golova i dosta zanimljivih poteza bolje su otvorile gostujuće igračice iz Pljevlja, pa su u prvih petnaest minuta tri puta prijetile, ali je golmanica SFK 2000 Sarajevo izlazila kao pobjednik. Ipak u 17. minuti za vođstvo gostujuće ekipe pogodila je Bojat Tamara, koja je danas igrala sjajno. U 21. minuti nakon dobre akcije domaćih, Kršo je pokušala, ali njen udarac ide pored gola. Deset minuta kasnije, Vraneš je pucala, golman SFK odbranila, ali odbijenu loptu u gol šalje Varda. Za 0:3 osam minuta prije kraja prvog poluvremena pogodila je Jankov, kada je dobrim udarcem s distance pogodila mrežu domaće ekipe. Pred kraj prvog poluvremena fudbalerke SFK krenule su ofanzivnije, a Kršo je imala još jednu priliku, koju je odbranila golman ŽFK Breznica. Do kraja prvog poluvremena domaće su ipak uspjele postići gol, nakon centaršuta sa strane Kršo je vratila loptu u sredinu, a za 1:3 pogodila je Mejrema Medić.

Prvu priliku u osmom minutu drugog poluvremena imala je Alma Jašarević, ali njen udarac odlazi preko gola. U 58. minutu grešku zadnje linije SFK iskoristila je danas sjajna Tamara Bojat i pogodila za 1:4. Pet minuta kasnije, opet je Kršo prijetila golu gostujuće ekipe, ali istakla se golman Breznice i uz pomoć stative spasila gol. U 68 minutu gol za 2:4 postiže Selma Kapetanović, a nakon Selminog gola nije bilo zanimljivih situacija sve do 88. minute, kada je nakon centaršuta Amele Kršo, glavom loptu u mrežu poslala Dajana Spasojević. Ipak to nije bilo sve, pa smo u 90. minutu vidjeli još jedan gol Tamare Bojat za konačnih 3:5.