Pobjeda Monaka nad Barsom, preokret Atletika, nula u Bergamu

2 sata pre 87 pregleda Izvor: CdM

Fudbaleri Monaka pobijedili su Barselonu 2:1 na startu Lige šampiona i nanijeli prvi poraz Kataloncima u sezoni, nakon pet trijumfa u La Ligi.

Posao ekipi Hansija Flika dodatno je otežan jer je Erik Garsija dobio direktan crveni karton u 10. minutu, kojem je kumovala greška golmana Marka Andrea Ter Štegena.

Samo šest minuta kasnije lijepa solo akcija i pogodak Magnesa Akiluša za vođstvo tima iz Kneževine.

Barsa je sa desetoricom bila prilično bezopasna, ali je o onda bljesnuo Lamin Jamal i efektnim golom vratio stvari na početak.

Gol odluke dao je 20 minuta prije kraja Džordž Ilenikene. Izgubili su loptu fudbaleri Barselone na polovini rivala, uslijedio je dug pas Vandersona, koji je iskoristio ofanzivac Monaka.

Golova nije bilo u duelu Atalante i Arsenala, a na početku nastavka veliku šansu imali su domaći. Međutim, fenomenalno je golman Raja zaustavio Retegija koji je šutirao sa 11 metara.

Lajpcig je poveo golom Šeška na startu meča u Madridu, izjednačio je Grizman do poluvremena i kada se činilo da će meč završiti neriješeno, Himenes je u završnici dao gol vrijedan tri boda za Madriđane.

U prvoj utakmici u Ligi šampiona, Brest je pobijedio Šturm sa 2:1.