Odličan uspjeh Kik Box kluba “Deadly Strike” na međunarodnom turniru Kik Boxing “GRAND PRIX BIH”

8 godina pre 109 pregleda Izvor: PV Informer

Na međunarodnom kik box “GRAND PRIX BIH” turniru održanom u subotu 18. februara na Ilidži u Sarajevu učešće je uzelo 600 takmičara iz 7 zemalja.

Takmičari Kik Box kluba “Deadly Strike” iz našeg grada u sastavu Alija Selmanović, Boško Bezarević i Mladen Šljivić ostvarili su nevjerovatan rezultat.

Alija Selmanović u kategoriji 91 kg+ (super teška no limit) osvojio je srebrnu medalju nakon što je prva dva meča pobjedio prekidom u drugoj rundi dok u finalu nije uspio da uzme zlato zbog povrede potkoljenice iz prethodnih mečeva.

Boško Bezarević u kategoriji 86 kg- junior takođe u finalu bio je mnogo bolji od svog protivnika ali obzirom da se radilo o domaćem takmičaru preglasavanjem sudija pobjedu su dali njegovom protivniku 2:1 tako da je i on osvojio srebrnu medalju.

Mladen Šljivić, najveća nada kluba i najbolji tehničar, ispao je nažalost u eliminacijama od domaćeg takmičara koji je mnogo jak i iskusan na poene preglasavanjem mada je pokazao fenomenalnu tehničku pripremljenost i izmamio ovacije domaće publike.

Važno je napomenuti da su sva trojica momaka po prvi put izašli u ring i susreli se sa mnogo jakim i spremnim borcima iz raznih zemalja koji su uz to i mnogo iskusni.

Rukovodstvo Kik Box kluba “Deadly Strike”, trener Delić Elsan i pomoćni trener Edin Čuturić prezadovoljni su sa ovim svakako neočekivanim rezultatima.

Svakako, ističu i da bi i naš grad trebao biti ponosan. Ovim putem iz kluba žele da se zahvale Opstini Pljevlja koja im je pomogla i omogućila odlazak na ovo internacionalno takmičenje.