LŠ: Benfika slavila u Beogradu, Leverkuzen silan u Roterdamu

4 sata pre 128 pregleda Izvor: CdM

Fudbaleri Benfike i Bajera iz Leverkuzena slavili su na gostovanjima u prvom kolu Lige šampiona.

Ekipa iz Lisabona pobijedila je u Beogradu Crvenu zvezdu sa 2:1.

Jeftino je ekipa Vladana Milojevića primila prvi gol, nakon ubacivanja Di Marije Akturkoglu se prikrao na drugoj stativi i ubacio je u mrežu pored neopreznog Krunića.

Drugi gol za goste dao je na prelijep način iz slobodnog udarca Kokdžu u 29. minutu.

Zvezda je napadala u nastavku, ali je uspjela samo da ublaži poraz u 86. minutu, kada je nakon dodavanja Endiaja, Milson poslao loptu u mrežu.

Izdržala je ekipa iz Lisabona pritisak u finišu i osvojila tri boda.

Leverkuzen je pokazao moć u Roterdamu i već u prvih 45 minuta do vrha napunio mrežu Fejenorda.

Pobjedu “farmaceuta” najavio je već u petom minutu Florijan Virc, da bi Aleks Grimaldo u 30. udvostručio prednost gostiju.

Nedugo zatim Florijan Virc je ponovo pogodio, da bi autogolom Velenrojtera u 45. minutu postavljen konačan rezultat (0:4).