LOŠE IZDANJE RUDARA U PETROVCU

7 godina pre 88 pregleda Izvor: PV Informer

RUDAR: Radanović, Alić, Sopo (od 75. Nišikava), Božović, Vuković, Lakićević, Radišić, Brnović, Živković (od 85. Kalić), Zečević (od 56. Golubović), Janković.

Rudar je uspio da povede protiv Petrovca, ali to kao da je imalo kontraefekat i nedopustivim greškama olakšali posao domaćinu, koji je odigrao najbolju utakmicu ove sezone i došao do važnih bodova. Gosti su bolje otvorili utakmicu preko Draška Božovića, ali je Mileta Radulović bio na mjestu. Dva minuta kasnije Benjamin Kacić nije iskoristio ukazanu šansu, a dobro je intervenisao Miloš Radanović i loptu izbacio u korner. Ponovo su gosti zaprijetili, u 19. minutu, Slobodan Lakićević je ubacio loptu, glavom je šutirao Božović, ali se Radulović nije dao iznenaditi. Napadač domaćih Jovan Vučinić u 21. minutu iz izgledne prilike loptu je poslao preko prečke. U jeku nešto bolje igre „nebeskoplavih“ gosti ipak dolaze do prednosti u 36. minutu preko Branislava Jankovića, koji je iskoristio ubacivanje Marka Vukovića, i sa deset metara pogodio mrežu domaćih. U samom finišu prvog poluvremena domaći su izveli lijepu akciju po lijevoj strani, Vučinić je pogodio Burzanovića, a ovaj savladao Radanovića za izjednačenje 1:1.

U drugom poluvremenu domaći su već samo što se krenulu sa centra pogodili mrežu Radanovića, a strijelac je bio Balša Boričić, koji je sa 12-13 metara iskosa sa desne strane matirao

Radanovića. U nastavku, domaći su mudro čuvali prednost, u čemu im je pomogao pad u igri igrača Rudara. U 80. minutu rezervista Aleksandar Čolić dobro je pogodio takođe rezervistu

Anatolija Korničuka, ali je ovaj slabo šutirao. No, isti igrač je u poslednjem minutu sudijske nadoknade, 90.+4, riješio pitanje pobjednika, postavivši konačan rezultat 3:1.