Kvalifikacije za OI: CG poražena od Brazila

2 dana pre 145 pregleda Izvor: CdM

Crnogorski košarkaši poraženi su od Brazila 81:72, na startu kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre.

„Crveni“ su 30 minuta kontrolisali utakmicu u Rigi, ali u posljednjem periodu nisu sačuvali isti nivo igro.

Vodila je naša selekcija sa 13 poena prednosti tokom druge četvrtine, sve je u tim trenucima funkcionisalo u igri crnogorskog tima.

Međutim, do odlaska na odmor Brazil je došao na minus šest, najviše zahvaljujući Brunu Kaboklu, koji je dominirao pod obručima.

Treći period bio je tvrd, sa malo poena i naši momci uspjeli su da prednošću ući u posljednju četvrtinu, ali im je ponestalo snage, što je Brazil iskoristio da preokrene i pobijedi.

Brazil je posljednji period dobio 29:16 i nadoknadio zaostatak iz prethodnog dijela utakmice.

Nije naša odbrana imala rješenje za Bruna Kabokla, dok je igrom Brazila dirigovao legendarni Marselinjo Uertas.

Doskorašnji centar Partizana ubacio je 25 poena i uhvatio devet lopti, dok je iskusni plejmejker upisao 17 koševa.

U crnogorskoj reprezentaciji 17 poena i 13 skokova Nikole Vučevića, 15 je ubacio Marko Simonović, a 11, ali uz očajnih 4/18 iz igre i nekoliko grešaka u ključnim trenucima utakmice, upisao je Kendrik Peri.

Upravo je košarkaš Unikahe izgubio možda i ključnu loptu u finišu utakmice, uz nekoliko ishitrenih šuteva i odigrao jednu od slabijih utakmica u dresu našeg tima.

Crna Gora će sjutra od 14.30 igrati protiv Kameruna, a pobjednik te utakmice će izvjesno u polufinale kvalifikacionog olimpijskog turnira.