Kvalifikacije za LK: Minimalni porazi Budućnosti i Mornara

1 mesec pre 285 pregleda Izvor: RTCG
Foto UEFA

Fudbaleri Budućnosti imaće aktivan rezultat u revanšu 2. kola kvalifikacija za Ligu konferencija – minimalan poraz od CSKA 1948 u Sofiji 1:0.

U prvom dijelu igre viđena je velika borba, Budućnost se dobro držala, CSKA je bio opasniji tim, više imao loptu u nogama, ali nije uspijevao da pronađe put do mreže.

U finišu prvog dijela jedna greška mladog Gaševića, lopta ga je preskočila, sam je ostao Karagaren i neometan lako pogodio glavom za 1:0 u 44. minutu.

I u drugom dijelu meča bez mnogo prilika, imala je i Budućnost svoje šanse, najbolju možda u 77. minutu – Grivić je odlično centrirao, lopta prošla kroz peterac, došla do Bojovića, koji nije uspio da je zahvati uprkos dobroj poziciji.

U 80. minutu Gašević je pokušao sa velike udaljenosti, nije bilo problema za golmana Marinova.

Bilo je opasno i u trećem minutu nadoknade – Bojović je ubacio u peterac, ali nije bilo tamo nikoga od njegovih saigrača, loptu je uhvatio golman CSKA.

Revanš je u Podgorici 1. avgusta.

Pobjednik dvomeča u 3. kolu kvalifikacija igraće sa boljim iz okršaja Žalgiris – Papos.

Mornar pružio još jednu dobru partiju, Radnički ima gol prednosti pred revanš

Baš kao i Budućnost, i Mornar je doživio minimalan poraz u 2. kolu kvalifikacija za Ligu konferencija – bolji je bio Radnički iz Kragujevca 1:0 i to u Leskovcu.

Radnički je bio dosta bolji rival u prvom poluvremenu i čudo je što je rezultat nakon 45 minuta bio 0:0.

Imali su igrači tima iz Kragujevca veliki posjed lopte na startu, igrali na polovini Mornara, pritiskali poslednju liniju gostiju, ali bez konkretnih šansi.

Aleksić je u 17. minutu lijepo prevario fudbalera Mornara, potom šutirao, ali dobar na golu Popović koji je odbio loptu do Glušćevića, ali je njegov pokušaj završio preko gola ekipe i Bara.

Barani su zapretili u 22. minutu i to preko Darka Zorića, koji je primio loptu na desnoj strani, namjestio se na šut,  uputio loptu ka golu, ali je čuvar mreže Radničkog dobio intervenisao.

Najbolju priliku Mornar je imao u 53. minutu – Vušurović je bio neprecizan sa 10-12 metara, bio je sam, ali je loptu poslao visoko preko gola.

Trenutak odluke viđen je u 71. minutu – Aleksić je prelijepo pogodio glavom za slavlje navijača Radničkog – 1:0 – sjajno se igrač Kragujevčana ubacio iz drugog plana i glavom loptu poslao u gornji desni ugao gola Mornara, Popović je bio nemoćan.

Revanš je 1. avgusta. Pobjednik će igrati sa boljim i duela Pakši – AEL Limasol.