Kraj za Savića i Marušića, Bajern i Čelsi u četvrtfinalu Lige šampiona

4 godine pre 460 pregleda Izvor: antenam.net

Fudbaleri Bajern Minhena i Čelsija plasirali su se među osam najboljih ekipa Lige šampiona.

Bajern je u Minhenu savladao Lacio našeg Adama Marušića 2:1, nakon trijumfa u prvom meču od 4:1. Bavarci su poveli golom Levandovskog u 33. minutu sa bijele tačke, na 2:0 povisio je Čupo Moting u 73. minutu, konačan rezultat postavio je Parolo u 82.

Čelsi je ponovo bio bolji od Atletika, bilo je 2:0 u Londonu, u prvom meču u Madridu Englezi su slavili 1:0. Prvi gol postigao je Zijeh u 34. minutu, dok je Emerson u četvrtom minutu sudijske nadoknade pogodio za konačnih 2:0. Stefan Savić je u 82. minutu zaradio direktan crveni karton jer je udario laktom Ridigera i Orsato mu je pokazao put u svlačionicu.

Dakle, pored Bajern Minhena i Čelsi, plasman u četvrtfinale izborili su još Porto, Borusija Dortmund, Real Madrid, Mančester Siti, Liverpul i PSŽ.