Kadetkinje pobijedile Kazahstan uz značajan doprinos fudbalerki F.K. “Breznica”

7 godina pre 88 pregleda Izvor: PV Informer

Mlađa ženska kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je vršnjakinje iz Kazahstana rezultatom 3:1 u prvom kolu UEFA razvojnog turnira koji se održava u našoj zemlji.

Izabranice Derviša Hadžiosmanovića i njegovog pomoćnika Zorana Vukovića uspjele su da nadoknade minus od jednog gola i dođu do pobjede u duelu koji je odigran na stadionu u Tuzima.

Kazahstanke su do prednosti došle već u sedmom minutu igre preko Mikajlove, da bi samo tri minuta kasnije naša selekcija došla do izjednačenja – mrežu rivala zatresla je Jelena Karličić inače fudbalerka kluba iz našeg grada.

Naš tim do preokreta je stigao u 29. minutu zahvaljujući Nađi Đurđevac koja je preciznim udarcem matirala protivničkog čuvara mreže. U posljednjem minutu prvog dijela Ana Knežević, takođe fudbalerka F.K. “Breznica” postigla je treći pogodak za našu selekciju i postavila konačan rezultat susreta.

U narednom kolu naša selekcija odmjeriće snage sa vršnjakinjama Azerbejdžana. Meč se igra u srijedu, 19. aprila na stadionu FK „Kom“ od 11:00 časova.