Istražitelji tragaju za crvenim „golfom“

    4 godine pre 739 pregleda Izvor: pobjeda.me

Saša Klikovac (38) ubijen je juče u 9.50 časova ispred porodičnog restorana ,,Kod Crnogorca“ na rijeci Cijevni, a do sinoć istražitelji nijesu uspjeli da uđu u trag osumnjičenom za ovaj zločin.

Kako nam je nezvanično saopšteno, juče je na informativne razgovore privedeno više bezbjednosno interesantnih osoba za koje policija sumnja da bi mogli pružiti valjane informacije o ubistvu Klikovca.

Istražitelji su zatekli tijelo Klikovca u automobilu i uviđajem utvrdili da je u njega ispaljeno čak pet hitaca kalibra 9 milimetara. Kako nam je nezvanično saopšteno, Klikovac je izašao iz kuće, ušao u automobil, a ubrzo nakon toga čuli su se pucnji. Na osnovu preliminarnih nalaza, istražitelji vjeruju da je ubica imao pomagače, ali za sada nije pronađen nijedan trag. Prema saznanjima Pobjede, policija je prikupila operativna saznanja da je prethodnih dana u blizini kuće Saše Klikovca primijećen crveni „golf“ za koji inspektori sumnjaju da ima veze sa organizacijom ovog zločina.

U okviru izviđaja, inspektori su izuzeli video-snimke sa više lokacija koje pokrivaju lokalitet na kojem je Klikovac ubijen, ali i puteva koje je ubica mogao koristiti prilikom bjekstva, ali nije poznato da li je na nekom od njih „uslikan“ ubica.

Iz policije su kazali da će detaljnom analizom sadržaja video-nadzora pokušati da identifikuju ubicu. Policija je juče nakon ubistva Klikovca blokirala sve prilaze Zeti i ,,preduzela intenzivne mjere i radnje u cilju rasvjetljavanja ovog događaja i identifikovanja počinioca ovog djela“.

Klikovac se u policijskim evidencijama vodio kao bezbjednosno interesantna osoba, blizak Radoslavu i Vidoju Stanišiću koji slove za vođe „zagoričke grupe“. Njegovo ime se često pojavljivalo na stupcima crne hronike. Hapšen je i osuđivan zbog napada na policajce, nedozvoljenog držanja oružja, iznude, pripadništva hakerskoj kriminalnoj grupi koja je skidala novac sa inostranih računa.

Klikovcu su posljednji put lisice stavljene 11. aprila zbog kršenja mjere zabrane prisustva i zadržavanja na javnom mjestu i nepostupanja po zdravstvenim propisima za suzbijanje opasne zarazne  bolesti. Dva mjeseca ranije, 6. februara Klikovac je uhapšen nakon što su DNK analize pokazale da je pištolj pronađen u mašini za pranje suđa u porodičnoj kući njegovoj, a ne njegovih roditelja koji su dobrovoljnim prijavljivanjem policiji pokušali da preuzmu sinovljevu krivicu. Ime Saše Klikovca prvi put se u javnosti pominje u ljeto 2012. godine, kada je uhapšen u policijskoj akciji „Fokus“ kao član sedmočlane kriminalne grupe na čijem su čelu su bili stručnjak za računarske prevare Miloš Čujović i Nikola Marković.

Tokom suđenja utvrđeno je da je grupa bankarske račune nekoliko stranih državljana olakšala za skoro million eura, zbog čega su osuđeni na ukupno 11godina i sedam mjeseci zatvora.

Klikovac je tada osuđen na dvije godine i četiri mjeseca, dok su Čujović i Marković, dobili po četiri i po godine zatvora.

U optužnici se navodi da je kriminalna grupa u dužem periodu sa računa crnogorskih banaka podigla 195.474 eura, a na račune u Crnoj Gori prebacila 488.200 švajcarskih franaka i 555.428 eura. Klikovcu je zajedno sa Vidojem Stanišićem i Željkom Bulatovićem suđeno u podgoričkom Osnovnom sudu da su 2014. godine pokušali da uzmu reket od 5.000 eura od vlasnika restorana „Garden“ Mirka Simonovića.

Sutkinja Osnovnog suda u Podgorici Nada Rabrenović zbog pokušaja iznude osudila ih je na ukupno tri i po godine zatvora. Klikovcu i Stanišiću izrekla je kazne zatvora u trajanju od po godinu dana, a Bulatoviću godinu i šest mjeseci.

Vlasnik „Gardena“ Simonović prvobitno je kod tužioca detaljno opisao na koji način su mu Stanišić, Bulatović i Klikovac tražili 5.000 eura. Tvrdio je da su mu prvo tražili novac, pa da im prepiše lokal, a onda ga savjetovali da uzme pare od kamataša ako ih nema. Tada je ispričao i da su mu prijetili. Međutim, na suđenju je potpuno promijenio iskaz. U sudnici je tvrdio da mu optuženi nijesu tražili novac, već da su se žalili na stomačne probleme od hrane koje su pojeli u restoranu. Rekao je i da je kod tužioca izmislio priču o reketu, kako mu ljudi iz kriminalnog miljea ne bi više dolazili u restoran.

Obrazlažući odluku, sutkinja je rekla da je iskaz Simonovića koji je dao kod tužioca istinit, s obzirom na to da se u potpunosti poklapa sa video-snimcima iz restorana. Uprkos promjeni iskaza vlasnika ,,Gardena“, robije na koje su osuđeni Klikovac Stanišić i Bulatović potvrđene su u drugostepenom postupku. Klikovac je hapšen i krajem decembra 2015. godine kada je sa još pet Zagoričana napao policajce u „Velvetu“. Za ovaj napad Klikovac je osuđen na osam mjeseci robije, dok su Radoslav Stanišić i Nikola Marković dobili po godinu zatvora, Branko Vukanović sedam i Željko Popović tri mjeseca zatvora.

Optuženi Zagoričani tvrdili su da su ih policajci bez povoda isprskali sprejem i pretukli, zbog čega su podnijeli krivičnu prijavu protiv 15 službenika Uprave policije. S druge strane, policajci su tvrdili da su ih optuženi tokom racije vrijeđali, gađali i fizički napali.

Klikovac je u julu 2016. godine zajedno sa Vidojem Stanišićem, starletom Sorajom Vučelić i njenom drugaricom Aleksandrom Saškom Korać iz Beograda privođen na informativni razgovor u zgradu tivatske policije zbog nepropisnog parkiranja „BMW X6“ nikšićkih tablica, kojim je njih četvoro stiglo u Porto Montenegro i pritužbi da su pokušali da uđu u jedan od luksuznih bazena u Porto Montenegru, iako im je to obezbjeđenje branilo.