Francuska nakon penala izborila polufinale Eura

3 meseca pre 257 pregleda Izvor: RTCG

Velika borba viđena je u Hamburgu u duelu Francuske i Portugala, odluka je pala nakon penala – bolje su se snašli Francuzi i izborili plasman u polufinale Evropskog prvenstva.

Nakon 90, a potom i dodatnih 30 minuta nije bilo golova.

U jednom veoma nezanimljivom prvom poluvremenu Francuzi su pokušali da preuzmu terensku inicijativu što im je i uspijevalo u uvodnim minutima, međutim Portugalci su se brzo oslobodili pritiska i počeli da stvaraju šanse.

Prvi dio protekao je praktično bez šansi, uz

Raspoloženi Rafa Leao je pokušavao da ubrza igru što je rezultiralo sa dva kornera u razmaku od 15 minuta. Probao je Bruno Fernandeš iz slobodnog udarca, ipak lopta otišla preko prečke.

Mnogo interesantnije je bilo u drugom poluvremenu.

Prava prilika na meču viđena je u 60. minutu – Bruno Fernandeš je pokušao je sa desetak metara, ali odličan na golu Menjon. U nastavku akcije pokuša je i Kanselo, ali daleko od gola.

Ubrzo i nova prilika za Portugal – Leao je proigrao Vitinju koji je bio u odličnoj poziciji ali se opet istakao golman Francuske.

Uzvratili su i Francuzi – Kolo Muani je imao veliku priliku u 66. minutu, sjajno je tekla kontra Francuza, a isped gola Košte je Kolo Muani stigao da primi loptu i da šutira, ali je Dijaš uklizao i tako spriječio da lopta završi u mreži.

Kamavinga je zaprijetio u 70. minutu – pucao je sa nekih pet metara, ali je lopta otišla pored gola.

Do kraja regularnog dijela još dva pokušaja Francuza, ali nije bilo promjene rezultata pa je meč otišao u produžetke.

Prvi su u produžetku zaprijetili Portugalci – odlično je prošao Koensisao dodao do Ronalda koji je pucao visoko preko gola.

U dodatnih pola sata prijetili su i jedni i drugi, ali daleko od velikih i konkretnih prilika pa je meč otišao u penale.

Dembele je bio siguran na startu za 1:0, uzvaratio je Ronaldo za 1:1. U drugoj seriji Fofana podio za Francusku, Bernardo takođe siguran za 2:2.

Kunde je pogodio sami ugao za 3:2, Feliks nije bio prezican, pogodio je stativu što je odlučilo pobjednika.

Do kraja sigurni izvođači na obje strane – Barkola, Nunješ i Teo Ernandez.

Francuska će u polufinalu igrati sa Španijom koja je savladala Njemačku 2:1.