EURO: Turska poslednji učesnik četvrtfinala

3 dana pre 202 pregleda Izvor: CdM

Nakon niza godina razočaravajućih rezultata, propuštanja velikih takmičenja, Turska od večeras ponovo pripada grupi ponajboljih evropskih selekcija.

Tim Vinćenca Montele je u Lajpcigu savladao Austriju 2:1 i izborio plasman u četvrtfinale Eura, gdje će se sastati sa Holandijom, koja je ranije danas deklasirala Rumuniju 3:0.

Turska nije mogla ni da zamisli bolje otvaranje posljednjeg susreta osmine finala. Već u prvom minutu stigli su u vođstvo, a pogodio je Demiral nakon nesigurne reakcije odbrane Austrije.

Zvanično – to je najbrži pogodak u istoriji Evropskih prvenstava računajući utakmice nokaut faze.

Sjajni štoper je u drugom poluvremenu nakon nebeskog skoka udvostručio prednost, da bi rezervista Gregorič kasnije smanjio rezultat i postavio konačan ishod.

Pored Demirala, dvostrukog strijelca i komandanta turske odbrane, istakao se i golman Gunok. U 95. minutu napravio je čudesnu intervcenciju poslije udarca glavom Baumgartnera.

Austrija je uoči Evropskog prvenstva u prijateljskom meču razbila Tursk 6:1, ali kada je neuporedivo važnije radovala se četa Vinćenca Montele.