EURO: Merino u 119. minutu odveo Španiju u polufinale

3 meseca pre 265 pregleda Izvor: RTCG

Dramatičan meč dva velikana u Štutgartu na kraju je pripao Španiji 2:1. Njemcima je presudio Mikel Merino pogotkom u 119. minutu i tako odveo “furiju” u polufinale Evropskog prvenstva.

Španija je bolje otvorila meč i kontrolisala dešavanja na terenu u prvih 15-20 minuta.

Već u prvom napadu Pedri je dobro šutirao nakon povratne lopte Morate, ali je Nojer odbranio.

Prvih desetak minuta obilježila je gruba igra domaće selekcije, pa je Pedri morao da napusti teren zbog povrede. Zamijenio ga je Olmo.

U 14. minutu, Jamal je dobro šutirao iz slobodnjaka, ali lopta je otišla pored stative.

Od sredine poluvremena, Njemačka je uspostavila kontrolu, a najopasniji igrač “elfa” bio je Haverc.

Prvo je u 21. minutu šutirao glavom, da bi u 35. odlično primio jednu dugu loptu i uputio udarac sa 13-14 metara, ali je u oba navrata Simon izašao kao pobjednik.

Do velikog odmora, viđeno je još jedno uzbuđenje. Olmo je šutirao sa preko 20 metara, Nojer je odbranio.

Tim Luisa de la Fuente je bolje otvorio i nastavak. Prvo je u 47. minutu Morata iz okrete šutirao sa nekoliko metara , ali preko prečke.

To je bila najava pogotka – Jamal je u 51. minutu uputio povratni pas, a iz drugog polana je natrčao Olmo i sa 13-14 metara pogodio donji desni ugao gola Nojera.

Njemačka je potom preuzela inicjativu, ušao je Filkrug, koji je pravio mnogo problema odbrani “furije”.

Njemci su u 77. imali veliku šansu. Virc je ubacio sa desne strane, a Fikrug u padu šutirao sa peterca, ali je stativa spasila Španiju.

Mnogo bolju igru u finišu meča, Njemci su naplatiili minut prije kraja. Mitlštad je centrirao, Kimih spustio loptu glavom, a Virc iskosa sa desne strane pogodio uz pomoć stative.

U produžecima viđen je po jedan opasan udarac na obje strane, prije momenta odluke.

Olmo je u 119. minutu centrirao, a Merino sa peterca glavom matirao Nojera.

Meč će ostati upamćen i kao posljedni u karijeri Tonija Krosa.