Dokić pozvala odbornike klubova NSD-a i PZP-a da ispune zahtjeve Vlade ili skrate mandat Skupštini

    12 meseci pre 343 pregleda Izvor: Rtv Budva/antenam.net

Foto: RTV Budva –

Novoizabrana potpredsjednica Skupštine opštine Budva Jasna Dokić , u saopštenju za medije, navela je da  jučerašnjim izborom za potpredsjednicu opštine i usvajanjem Strateškog plana nijesu u dovoljnoj mjeri ispunjeni zahtjevi Vlade.

„S obzirom na to da je dat rok od 10 dana nakon kojeg će, ako se ne ispune zahtjevi, Vlada raspustiti lokalnu skupštinu, ovim putem obavještavam javnost da ne želim da figuriram na poziciji potpresjednice jer kriza nije riješena“, navela je Dokić. 

„Ne razumijem i ne podržavam stav odbornika iz kluba “ Za budućnost Budve” koji su saopštili da neće da glasaju odluku sa kojom je saglasan i sam predsjednik Milo Božović. Pokušaj da Mila Božovića od brane od samoga sebe koji je poručio da nema problem da skupstina donese odluku o privremenoj suspenziji je za mene jasan signal da se želi srušiti vlast“, istakla je novoizabrana potpredsjednica Skupštine opštine Budva .

„Lično u tome ne želim da učestvujem jer sam kandidaturu prihvatila isključivo na zahtjev Mila Božovića kako bih pomogla u rješavanju situacije. Danas vidimo da kriza nije riješena i da ne postoji volja odbornika da se ispune zahtjevi Vlade. Iako lično nijesmo saglasni sa postupanjem Vlade, na šta smo više puta ukazali prilikom skupštinskog zasjedanja, pristali smo da ispunimo zahtjeve jer je to od nas tražio predsjednik opštine kako bi se prevazišli problemi“, istakla je Dokić.

„Još jednom pozivam da bez političkih ucjena i prepucavanja, odbornici kluba NSD i PZP, u zakonskom roku, dodju na nastavak sjednice i da ispunimo zahtjeve koji su ispostavljeni , a ko ne želi da se kriza riješi, da džentlmenski donesemo odluku o skraćenju mandata skupštini, vratimo mandate građanima, pa neka građani sude o svima nama. Prinudna uprava nije prihvatljiva opcija za Budvu i takav scenario treba izbjeći u svakom smislu. Nadam se da ima dovoljno političke mudrosti i hrabrosti da sami riješimo situaciju, na jedan ili drugi način“, zaključila je u saopštenju Jasna Dokić.