Đukanović za ADRIU: Struja sigurno neće poskupiti u naredna tri mjeseca

    4 dana pre 84 pregleda Izvor: adria.tv

Struja u Crnoj Gori sigurno neće poskupiti u naredna tri mjeseca, kazao je večeras predsjednik Odbora direktora Elektroprivrede i funkcioner Nove srpske demokratije Milutin Đukanović, gostujući u emisiji Press Plus sa Rajkom Raičević na Adria televiziji.

Đukanović je istakao da je sinoć prestala sa radom Termoelektrana i podsjetio da neće raditi sedam i po mjeseci.

„To je zaista snažan udar na čitav energetski sektor“, kazao je Đukanović.

Kako je rekao, sada se mora vidjeti kakve će cijene struje biti na berzi.

„Ako ne bude nekih nepredviđenih, ekstremnih situacija – mislim da ćemo biti u stanju da sadašnju cijenu električne energije zadržimo do kraja godine“, dodao je Đukanović.

Ukazao je da četiri godine nisu povećavali cijene struje.

„A prethodni režim je od 2011. do 2020. povećao cijenu električne energije za više od 70 odsto“, dodao je Đukanović.

Naglasio je da moramo da pravimo nove izvore zelene energije.

„A ako ih napravimo dovoljno – onda ćemo moći da razmišljamo da cijena struje ne bude baš evropska. I kada uđemo u Evropsku uniju – da građani Crne Gore imaju niže cijene od ostalih u EU“, rekao je Đukanović. 

Ocijenio je i da još nemamo borbu protiv organizovanog kriminala u punom kapacitetu.

„Znamo da su tužilaštvo i sudstvo dio starog sistema“, istakao je funkcioner NSD.

Najtrulija daska je, ocijenio je, sudstvo.

„Sudstvo je ostalo potpuno nepromijenjeno, a svjedoci smo kako se ponašaju do dana današnjeg“, rekao je Đukanović.