Šesti dan potrage za nestalim dječakom u Tari nije dao rezultate, iako je do sad potraga bila najmasovnija, sa dobrom vidljivošću u vodi i tendencijom opadanja nivoa vode u rijeci Tari.
Po riječima Veljka Ostojića predsjednika udruženja raftera nacionalnog parka Durmitor, današnja potraga je pored aktivnosti ronilaca, raftera u čamcima, obuhvatila i pretragu terena pješke u priobalnom području od mjesta udesa do Radovan Luke. Postavljena je i mreža u rijeci Tari kod drugog logora. Za sjutra je predviđeno postavljanje mreže u Tari kod Radovan luke.
Ostojić navodi da je šesti dan potrage u mirnim djelovima rijeke sa većim dubinama prvi put u potragu uključen podvodni dron iz Bara i meteorološka sonda iz Podgorice, ali rezultata nije bilo u pretrazi do Žugića luke. Danas su u pretrazi učestvovali i pripadnici antiterorističke jedinice iz Podgorice.
Pored službi spašavanja Nikšić, Pljevlja i Žabljak,radnika nacionalnog parka Durmitor, pripadnika vojske, danas su u pretragu čamcem bili uključeni iz teološkog kluba iz Bijelog Polja. Ostojić koristi priliku da se zahvali ljudima iz nacionalnog parka Durmitor, koji su za spasioce donirali hranu.
Danas su spasioci iz Šćepan polja ponovo sa dva čamca pretražili čitav tok rijeke Tare, kao i dva čamca udruženja raftera sa Žabljaka. Druga grupa je danas pješke pretraživala priobalni potez oko rijeke Tare. Zbog opasnosti da prilikom pretrage terena pješke može doći do nepredviđenih okolnosti Ostojić apeluje na sve učesnike pretrage priobalnog terena da zbog bezbjednosti koriste prsluke za spašavanje.
Ostojić apeluje da se pojačaju aktivnosti, jer nema vremena za čekanje, da se ne smije dozvoliti da Tara poraste i postane mutna. Po njegovim riječima od saobraćanog udesa pa do danas, nivo Tare je opao skoro pola metra, sa dosta dobrom vidljivošću i to treba iskoristiti prije promjena vremenskih prilika.
Pročitajte još