Crna Gora i drugi put poražena od Velsa

3 sata pre 25 pregleda Izvor: cdm.me

Ni u četvrtom meču B divizije Lige nacije fudbalska reprezentacija Crne Gore nije uzela ni bod – “sokoli” su na Kardif siti stadionu izgubili od Velsa 1:0, pa je izvjesno da će Stevan Jovetić i drugovi u sljedećem izdanju ovog takmičenja biti u C ligi.

Izabranici Roberta Prosinečkog nisu se proslavili na Ostrvu, naročito u prvom poluvremenu.

Velšani su konstantno prijetili, gol je praktično od početka visio u vazduhu, a nakon nekoliko dobrih odbrana Nikića, mreža Crne Gore zatresla se u 36. minutu.

Vilson je najprije iznudio prekršaj za najstrožu kaznu (faul Jovovića), a onda sigurnim udarcem prevario našeg golmana za ispostaviće se odlučujući momenat na utakmici kojoj je prisustvovalo oko 27 hiljada gledalaca.

Prosinečki je početkom nastavio napravio četiri promjene, između ostalih ušli su ofanzivci Jovetić i Andrija Radulović, a igra našeg tima bila je za nijansu bolja.

Upravo je Radulović poslije solo akcije kreirao najbolju šansu za “sokole”, ali je lopta poslije njegovog šuta pogodila prečku.

U nastavku je u par navrata zaprijetio Jovetić, imao je i Krstović solidan pokušaj u finišu, ali malo da se izvuče makar remi u Kardifu.

Crna Gora nakon četiri kola nema niti jedan bod uz gol razliku 1:6, Island je treći sa četiri boda, pa postoje teoretske šanse da naš nacionalni tim pobjedama u posljednje dvije runde ipak izbjegne posljednje mjesto.

U novembru će “sokoli” igrati na domaćem terenu protiv vodeće Turske i direktnog rivala Islanda.

VELS – CRNA GORA 1:0