Budućnost sigurnom igrom do druge runde kvalifikacija za Ligu konferencija

2 meseca pre 339 pregleda Izvor: vijesti.me

Nije najveći crnogorski fudbalski klub napravio senzaciju na evropskoj sceni, nije eliminisao ekipu iz neke od jačih liga – uradio je ono što bi trebalo uvijek da radi protiv rivala kakav je bila kosovska Mališeva.

Ozbiljno od prvog minuta, sa ogromnom željom da pobijedi, sa željom da igra fudbal…

Budućnost je nakon prethodne sezone za zaborav preskočila prvu evropsku prepreku – nošeni sjajnom atmosferom sa tribina Petar Grbić i drugovi slavili su protiv rivala sa Kosova (3:0), “izbrisali” poraz iz Podujeva (1:0) i plasirali se u 2. kolo kvalifikacija za Ligu konferencija.

Tamo ih čeka još jedan rival sa Balkana – bugarski CSKA 1948.

Od prvog sudijskog zvižduka bilo je jasno šta momci Ivana Brnovića žele, a šansa već u 7. minutu bila je najava lijepe noći pod Goricom – Ognjen Gašević je ubacio, a Milan Vukotić iz odlične pozicije slabo šutirao glavom.

“Broj 10” Budućnosti bio je najopasniji u tim trenucima, a gol je stigao zahvaljujući kapitenu – Grbić do 32. minuta nije imao mnogo lopti, ali prvu pravu akciju je pretvorio u zlato.

Kao lokomotiva je protutnjao pored Arbera Pira ubacio praktično na gol liniju, a sve je pratio Igor Ivanović i lagano zatresao mrežu – 1:0.

Pokušavala je Mališeva, na trenutke izgledala opasno, ali praktično za 90 minuta nije napravila pravu šansu.

S druge strane, “plavi” su jurili drugi gol, željeli su da priču završe prije produžetaka i za to su nagrađeni u 56. minutu.

Poznato je da Dragan Grivić ima sjajan šut, a da li je večeras želio da šutira ili ubaci manje je važno tek njegov pogodak iskosa sa velike udaljenosti izgledao je spektakularno (2:0).

Nije se Budućnost ni tu zaustavila, a tačku na konačno pravu evropsku predstavu stavio je mladi Vladimir Perišić super golom u 88. minutu.

Mališeva je prošlost, Budućnost je obezbijedila makar još jedno evropsko veče pod Goricom.

BUDUĆNOST – MALIŠEVA 3:0 (1:0)

Podgorica – Stadion pod Goricom: Gledalaca: 3.900. Sudija: Mihalj Kapralj (Mađarska). Strijelci: Ivanović u 32, Grivić u 56. i Perišić u 88. minutu. Žuti kartoni: Ivanović, Brnović (Budućnost), Džaka, Hazrolaj, Vitija, Nđigi Li, Bunjaku (Mališeva).

Budućnost: Mijatović, Grivić, Orahovac, Serikov, Gašević, A. Bulatović, Brnović (90. Đukanović), Vukotić (90. Vuković), Ivanović (74. Mirković), Grbić (65. Bojović), I. Bulatović (74. Perišić).

Mališeva, Veli, Pira, Kreziu, Džaka (80. Bušaj), Veljiu, Vitija, Bruti, Ferati, (61. Nđigi Li), Hazrolaj, Aljiu (61. Džiljani), Sobovejl (61. Bunjaku).