Kojašević pogodio iz kornera, Rudar čuva mjesto u vrhu

6 sati pre 332 pregleda Izvor: pobjeda.me

Utakmicama Ibar – Rudar i Lovćen – Grbalj kompletirano je 12.kolo Druge lige. Nakon što je dan ranije Igalo slavilo na gostovanju Iskri (2:1), a Podgorica i Kom igrali bez golova, viđena su dva trijumfa – Rudar je u gostima savladao Ibar (2:1), dok je Lovćen kao domaćin u Podgorici upisao minimalac protiv Grblja – 1:0.

Meč u Rožajama obilježili su sjajni golovi Pljevljaka. Prvo je Damir Kojaševiće u 22. minutu pogodio direktno iz kornera, dok je drugi vezani trijumf izabranicima Vuka Bogavca donio Milan Damjanović, golom iz slobodnjaka, kada je pogodio rašlje domaćeg gola. Istina, Ibar je bio blizu boda, nakon što je Đorđe Magdelinić u 68. minutu izjednačio na 1:1 iz penala.

Lovćen je slavio na debiju novog trenera Vladimira Savićevića. Do velika tri boda Cetinjani su došli u 41.minutu, kada je Bojan Pavićević bio siguran sa bijele tačke. Prethodno je Stefan Papović nepropisno u svom šesnaestercu zaustavio Božidara Bujišu, pa je sudija Luka Pejović odmah dosudio jedanaesterac.