Kralj pao u Lilu, poraz Bajerna, podvig Juventusa sa desetoricom, Dinamu malo 2:0 protiv Monaka

2 dana pre 292 pregleda Izvor: cdm.me

Poraz prvaka Evrope, podvig Juventusa sa desetoricom, rapsodija Benfika protiv Atletika, trijumf Aston Vile nad Bajernom i Dinamo koji je u Zagrebu ispustio pobjedu nad Monakom, obilježili su sjajnu noć u drugom kolu Lige šampiona.

Istorijsku pobjedu ostvario je Lil protiv Reala.

Jedini gol dao je u prvom dijelu Džonatan Dejvid iz penala, da bi u nastavku francuski tim uspio da se odbrani.

Juventus je dva puta gubio u Lajpcigu, u oba navrata vraćao ga je u meču Dušan Vlahović, da bi Fransisko Konseisao u finišu kompletirao preokret “stare dame”, koja je igrala sa desetoricom nakon isključenja golmana Di Gregorija kod rezultata 1:1.

Benfika je deklasirala Atletiko Madrid sa čak 4:0, uz sjajnu igru i već ima šest bodova.

Liverpul je rutinski izašao na kraj sa Bolonjom 2:0, u meču koji je sudio veoma dobro Nikola Dabanović.

Mekalister je najavio pobjedu, koju je u nastavku potvrdio Salah.

Dinamo iz Zagreba bio je pred pobjedom protiv Monaka.

Po teškom terenu koji je bio natopljen vodom, vodio je 2:0 pogocima Sučića i Baturine, ali je Salisu u 75. vratio goste iz Kneževine, da bi minut prije kraja Zakarija donio bod Monaku.

Bez bodova je ostao Bajern na gostovanju Aston Vili.

Odlučio je gol Džona Durana u 79. minutu.