Engleska se opet provukla, ali više ništa nije slučajno…

3 meseca pre 217 pregleda Izvor: CdM

Ni u petoj utakmici Engleska nije ostavila posebno dobar utisak, ali i dalje vjeruje da može do prve titule prvaka Evrope u istoriji.

Albion je među četiri najbolja na Euru, eliminisao je Švajcarsku na penale nakon što je u 120 minuta rezultat bio 1:1.

U penal ruletu je neprecizan bio samo štoper Mančester sitija Manuel Akanđi kojeg je zaustavio golman Džordan Pikford.

Nije bilo posebno zanimljivo u trećem polufinalu, a djelovalo je da se timu Gareta Sautgejta ne piše dobro kada je Bril Embolo u 75. minutu matirao Pikforda.

Pet minuta kasnije je, međutim, sve vraćeno na početak – na drugoj strani je pogodio Bukajo Saka.

U produžecima je bolje šanse imala Švajcarska, nije mogla do pogotka – u penalima nije mogla ni do najvećeg uspjeha u istoriji.

Engleska će u polufinalu igrati sa boljim iz večerašnjeg duela Holandije i Turske.