EURO: Tužan kraj za Ukrajinu, Rumunija, Belgija i Slovačka idu dalje

3 meseca pre 279 pregleda Izvor: CdM

Rumunija, Belgija, Slovačka i Ukrajina osvojile su po četiri boda nakon tri kola u E grupi prvenstva Evrope, ali će Ukrajinci zbog najslabije gol razlike kući, dok će ostala tri tima u nokaut fazu EURA.

Belgija i Ukrajina odigrale su bez golova u meču u kojem su obje ekipe imale svoje šanse.

Najbolju za Belgiju imao je Romelu Lukaku, već u uvodnim minutima utakmice.

Kako se meč približavao kraju, tako su Ukrajinci bili sve opasniji.

Međutim, nisu uspjeli da savladaju Kastelsa pa su se oprostili od prvenstva Evrope.

Očekivano, Slovačka i Rumunija podijelile su bodove 1:1 i tim rezultatom oba tima prošla su među 16.

Povela je Slovačka u 24. minutu. Juraj Kucka uputio je odličan centaršut, a Ondrej Duda bio je najviši u skoku.

Izjednačili su Rumuni 13. minuta kasnije. Hancko je srušio Hadžija, a Razvan Marin sa penala postavio konačan rezultat.

U nastavku su obje ekipe bile oprezne, nisu željele da rizikuju da zbog nesmotrenosti dovedu u pitanje plasman u nokaut fazu.

Prvo mjesto na kraju je pripalo Rumunima, druga je Belgija, treža Slovačka, a četvrta Ukrajina.