7 godina pre 87 pregleda Izvor: pvportal.me

Strijelci: Đorđević u 86. i 90. minutu.

PETROVAC: Popović 2, Vujović 1,5, Kalezić 1, Marković 1,5, Kacić 2, Mikijelj 2, Bulatović 1 (od 60. Đorđević 2,5), Pajović 1,5,Kajević 2, Muharemović 1(od 55. Kačar 1,5), Boričić 1

RUDAR: Radović 1, Mitrović 1, Sopo 1,5, Paunović 1 (od 57. Đalović), Bošnjak 1,5, Janketić 1, Kartal 1, Reljić 1(od 42. Tamimoto 1), Golubović 1,5,Tomašević 1,5, Burzanović 1 (od 46. Kuč 1,5)

Igrač utakmice: Stefan Đorđević (Petrovac) – 2,5.

Fudbaleri Petrovca ostvarili su važnu pobjedu u borbi za opstanak u eliti. Na svom terenu savladali su ekipu Rudara, koja je bila bolji rival u drugom poluvremenu. Ipak, rezervista Stefan Đorđević za samo četiri minuta odlučio je utakmicu.

Rivali su slabo odigrali prvo poluvrijeme, bez ideja i sa puno grešaka. Od 25. minuta domaći su imali više od igre. „Nebeskoplavi” su stvorili par izglednih prilika, ali je mreža Vuka Radovića ostala netaknuta. Prvu priliku imao je Nikola Bulatović, koji je šutrao sa 17-18 metra, ali je lopta pogodila nekog od igrača Rudara i završila u korneru. U 30. minutu Marko Marković se našao oči u oči sa Radovićem, ali je ovaj dobro intervenisao i spasio mrežu. I defanzivac u ekipi domaćih, Nenad Vujović, imao je lijepu šansu, dobro je skočio i udario loptu glavom sa 7-8 metara, ali je ona završila pored gola. Zaprijetio je i Halil Muharemović u 43. minutu, ali ni on nije bio precizan. U drugih 45 minuta daleko bolja igra oba rivala. U 53. minutu gosti su opasno zaprijetili preko rezerviste Edvina Kuča, na pas Rodoljuba Paunovića, i bili u prilici da dođu do prednosti. Činilo se da je golman Stefan Popović već savladan, ali se lopta otkotrljala u gol aut. Golman Popović se istakao i u 67. minutu, kada je Radomir Đalović poslao loptu glavom ispod same prečke, ali je ovaj ipak uspio da je rukom izbaci u korner. Pljevaci su zaprijetili u 75. minutu preko Armina Bošnjaka, koji je pobjegao po desnoj strani, ali je i on bio neprecizan. I kada se očekivalo da će mreže mirovati do kraja, proradio je džoker trenera Rudolfa Marčića, Stefan Đorđević, koji je u 86. minutu glavom pogodio za 1:0. Benjamin Kacić pogodio je stativu već u sledećem napadu, a u 90. minutu nakon napada domaćih po desnoj strani, i odličnog centaršuta Ervina Kačara, Đorđević, koji se našao sam na drugoj stativi, opet je pogodio mrežu Radovića za konačnih 2:0 pod Malim brdom.

• Ostvarili smo važnu pobjedu u borbi za opstanak. Došli smo do pobjede jer smo vjerovali da možemo ostvariti trijumf. Prvo poluvrijeme odigrali smo dobro, u drugom nismo najbolje ušli u meč, što su gosti iskoristili i bili bolji rival u drugom poluvremenu. U samo finišu postigli smo dva gola, i došli do tri vrlo važna boda. U nastavku nam na ruku ide raspored, i baraž neće izostati, kazao je Željko Mrvaljević, pomoćni trener Petrovca
  • U ovom meču smo prikazali dva lica, u prvom poluvremenu nismo ličili na sebe, a u drugom smo bili mnogo bolji i bliži golu. Ne mogu biti zadovoljan igrom mojih igrača. Povoljnijeg rezultata koštala nas je nesmotrenost naših igrača. Danas smo propustili veliku šansu, rekao je Miodrag Vukotić, trener Rudara