Iako je lokalna uprava sudskim putem od Elektroprivrede i Ministarstva održivog razvoja i turizma, po osnovu naknade štete za komunalno opremanje deponije „Maljevac“ tražila obeštećenje u iznosu od 15 miliona eura, prvostepenom presudom je odlučeno da dobije iznos od dva miliona i osamdeset jednu hiljadu eura.
Kako je rečeno u lokalnoj upravi, Opština se žalila na ovakvu presudu. Sad se čeka nova odluka Privrednog su da. Lokalna uprava je pomenutu tužbu podnijela u vrijeme dok je lokalnu vlast vršila koalicija opozicionih političkih partija, okupljenih oko Demokratskog fronta i Socijalističke narodne partije. Tužba je podnijeta, jer je deponija pepela i šljake Maljevac formira-na bez valjane dokumentacije i odobrenja, odnosno odlaganje pepela i šljake za potrebe Termoelektrane je vršeno bez bilo kakvog dokumenta. Ipak iz Elektroprivrede su pokušali da sve urade kako bi osporili plaćanje naknade od 15 miliona, iako nijesu imali mogućnost da podnesu bilo kakav dokument o izdavanju odobrenja.
Odnosi Elektroprivrede i pljevaljske opštine su prilično poremećeni, jer i Elektroprivreda od lokalne uprave sudskim putem potražuje dva miliona i 565.000 eura. Pomenuti dug se pojavio nakon što je Ustavni sud proglasio nezakonitom odluku pljevaljske opštine, kojom je od Elektroprivrede naplaćen iznos od dva miliona i 565 hiljada eura, po osnovu ekološke takse. Elek-troprivreda je podnijela tužbu a sada s kamatom potražuje oko četiri miliona eura, jer je dug po osnovu kamata značajno uvećan. Naplata ekološke takse od strane Opštine je izvršena u pe-riodu od 2006. do 2011. godine, kada je predsjednik bio Filip Vuković iz DPS-a.
Elektroprivreda do 2015. godine nije podnosila tužbeni zahtjev kojim je tražen povraćaj novca, ali je potom uslijedila tužba, gdje se takođe čeka konačna presuda.
Pročitajte još