Šest radnika zaposlenih u upravi i obezbjeđenju fabrike „Optel Vektra”, vlasništvo Dragana Brkovića, nijesu primili 40 plata.
U nekadašnjoj vojnoj fabrici, koja je zapošljavala više od stotinu radnika, nakon prodaje tog preduzeća Brkoviću, ostalo je da radi njih šest. „Optel” je iz stečaja 2007. godine prodat Brkoviću, nakon čega je većina radnika završila na birou rada, dio je prešao u drugu Brkovićevu kompaniju „Vektru Jakić”, dok je neznatan broj ostao u „Optelu”. Od ukupno šest radnika Opte-la, dva lica rade u upravi, a četiri su zaposlena na obezbjeđenju fabričke imovine.
Nakon što je Brković preuzao fabriku, proizvodnja nikada više nije pokrenuta, a, kako saznaje „Dan” iz više izvora, dio opreme koji je, navodno, zastario, rasprodat je. Takođe, dio uprav-ne zgrade preduzeća je iznajmljen pljevaljskoj lokalnoj upravi za privremeni smještaj Narodne biblioteke „Stevan Samardžić”. Ranijih godina godišnji zakup za smještaj gradske bibliote-ke, koja je zbog desetogodišnje rekonstrukcije Doma kulture iseljena, iznosio je 20 hiljada eura. Biblioteka je preseljena 2007. godine u vrijeme kada je predsjednik opštine bio sadašnji poslanik DPS-a Filip Vuković. Tada se spekulisalo da je iseljavanje gradske biblioteke u zgradu fabrike elektronske opreme urađeno kako bi se Brkoviću olakšalo sa plaćanjem poreza na nepokretnost pljevaljskoj lokalnoj upravi.
Nekadašnja vojna fabrika, kako su je Pljevljaci zvali zbog toga što je uglavnom proizvodila za potrebe Jugoslovenske narodne armije, a kasnije Vojske Jugoslavije, počela je sa radom osamdesetih godina prošlog vijeka. U početku je zapošljavala oko 300 radnika, da bi krajem devedesetih i početkom novog vijeka broj zaposlenih pao na oko 130. Fabrika je potom otišla u stečaj, nakon čega je prešla u ruke Brkovića.
Pročitajte još