Rusija se suočava sa finansijskom i tehnološkom agresijom, ali ekonomski „blickrig“ protiv nje nije uspio, izjavio je ruski predsjednik Vladimir Putin.
„Rusija se ubjedljivo bori sa spoljnim pritiskom, možda bi se reklo, sa finansijskom i tehnološkom agresijom od strane nekih zemalja. Taktike ekonomskog blickriga nisu djelovale, to je već očigledno svima, pa i njima“, rekao je Putin.
foto: twitter
Naveo je da će budžet Rusije u naredne tri godine ispuniti prioritete i izazove pred kojima je ta zemlja.
„Prioritet je makroekonomska stabilnost Rusije“, istakao je Putin na sastanku o ekonomskim pitanjima.
Prema njegovim riječima, potrebno je stvoriti uslove za restrukturiranje privrede, realizaciju nacionalnih projekata i razvoj infrastrukture, prenosi RIA Novosti.
Putin je rekao da je inflacija sa 17,8 odsto u aprilu, pala u septembru na 14 odsto i da ima razloga da se vjeruje da će do kraja godine biti još niža, ali i da je nezaposlenost na istorijskom minimumu.
Related