Rukometašice savladale evropskog šampiona, OI veoma blizu

4 godine pre 556 pregleda Izvor: indirekt.me

Najbolje crnogorske rukometašice savladale su večeras Norvešku rezultatom 28:23 u prvoj utakmici kvalifikacionog turnira za odlazak na Olimpijske igre.

Veoma dobro su počele meč “lavice” i rano došle do prvog vođstva (3:2) kada su napravile i seriju 4:0, a na sredini prvog poluvremena rezultat je bio 8:4 u korist Crne Gore.

Aktuelne šampionke Evrope nijesu se uplašile i odmah su uzvratile pa su do odlaska na odmor uspjele da smanje na jedan gol zaostatka (13:12).

I drugi dio igre Crnogorke su počele furiozno što im je u jednom momentu donijelo i rekordnih pet golova viška kada je na semaforu stajalo 20:15.

Kako je vrijeme prolazilo pobjeda je bila sve bliža jer su naše najbolje rukometašice uspijevale da sačuvaju prednost, koja je na devet minuta do kraja iznosila čak šest golova (25:19).

“Lavice” su zadržale i u finišu visoku razliku, naročito dobrom igrom u odbrani i potpuno zasluženo upisale pobjedu.

Đina Jauković dala je sedam, Jovanka Radičević šest, a Andrea Klikovac i Ema Ramusović po četiri pogotka.

Duel između Norveške i Rumunije igra se sjutra, dok će Crna Gora i Rumunija igrati u nedjelju.