Česte gužve i dugo čekanje ispred poslovnice M:tel-a: Kršenje više mjera na koje niko ne reaguje

    4 godine pre 1516 pregleda Izvor: PV Informer
REDAKCIJA –

Prema izvještaju Agencije za telekomunikacije i poštansku djelatnost Crne Gore iz marta 2021. godine, na kraju 2001. godine 356.194 korisnika je koristilo mobilne usluge, dok je na kraju 2020. godine broj korisnika iznosio 1.080.089. Znači da je penetracija (broj priključaka na 100 stanovnika) porasla sa 57% na 174%, s tim da je u jednom periodu tokom ljetnje sezone penetracija bila skoro 210% i kao takva jedna od najvećih na svijetu. U 2001. godini
mobilne usluge su pružala dva operatora – ProMonte GSM (sadašnji Telenor) i Monet (sadašnji Crnogorski Telekom), a sada usluge pružaju tri operatora – Telenor, Crnogorski Telekom i M:Tel.

Kad je u pitanju rad mobilnih operatera koji imaju svoje poslovnice u Pljevljima i kod kojih je prema navedenim podacima generalno povećan broj korisnika usluga ali ne u skladu sa tim i povećan prostor poslovnice i broj radnika na naplati, primjetno je da su najveće gužve ispred poslovnice M-TEL-a kao i dugo čekanje i to se ponavlja dugi niz mjeseci kao i nezadovoljstvo korisnika koji koriste usluge ovog mobilnog operatera.

Foto :Arhiva – Red od poslovnice do NLB banke

Redakcija portala se već jednom obraćala putem elektronske pošte na zvaničnu mejl adresu mobilnog operatera M-tel-a i to 21. aprila 2020. godine i tom prilikom postavila pitanje na koji način mobilni operater misli da omogući bržu naplatu usluga: „Građani Pljevalja koji su korisnici vaših usluga su nezadovoljni mogućnostima koji im pruža vaša poslovnica u Pljevljima jer su gužve svaki dan ogromne, posebno u vrijeme kad mnogi građani, posebno oni stariji moraju da čekaju po suncu i kiši u dugim redovima svaki dan. Da li postoji mogućnost da pored naplate od strane vaših službenika u objektu postavite automat kako bi građani preko njega mogli platiti račune. Mnogi stariji građani ne posjeduju znanje online plaćanja, a i plaćanje u bankama je takođe skoro nemoguća misija zbog ogromnih gužvi“?

Na upućeni mejl je isti dan dobijen odgovor: „Zahvaljujemo na ukazanom. Vaš mail je proslijeđen nadležnima u cilju preduzimanja daljih mjera po ovom pitanju. Napominjemo, naš kontakt centar radi 24/7/365 i sve potrebne informacije/instrukcije po pitanju online plaćanja naši korisnici mogu dobiti pozivom na broj 1600“.

Nažalost po ovom pitanju Redakcija portala nije dobila nikakav drugi odgovor. Nastavljene su gužve i dugo čekanje ispred poslovnice u Pljevljima. U toku današnjeg dana Redakcija portala je pozvala Korisnički servis M-tel-a, ukazala na problem i dobila informaciju da se plaćanje može obaviti i putem internet aplikacije i plaćanja računa u bankama ali nisu imali informaciju u kom procentu korisnici usluga vrše plaćanje usluga u poslovnicama ovog mobilnog operatera na nivou Crne Gore.

U toku dana urednik u Redakciji je boravio ispred poslovnice M-tel-a i zabilježio da veliki broj građana čeka ispred poslovnice, mnogi se ne pridržavaju fizičke dictance, a red koji je stvoren je formiran tako da u potpunosti prepriječi ulicu pa je zatraženo od obezbjeđenja u poslovnici da obezbjedi poštovanje mjera ispred poslovnice i omogući normalno kretanje ostalim građanima glavnom ulicom. Obezbeđenje je ustvrdilo da ima tu mogućnost samo na malom prostoru ispred poslovnice koji je obilježen, a ne i na javnoj površini.

Urednik Redakcije je iz tog razloga u 13:25 časova pozvao dežurni broj Komunalne policije i zatražio da Komunalna policija interveniše ispred poslovnice, na šta je sa dežurnog telefona kratko odgovoreno: „Doći ćemo“. Međutim ni posle 45 minuta nije se pojavila Komunalna policija ispred poslovnice, da bi se nešto kasnije vozilo Komunalne policije pojavilo u gornjem dijelu ulice i jedan komunalni policajac ušao u apoteku. Urednik Redakcije je sačekao Komunalnog policajca ispred apoteke i pitao ga zašto niko ne dolazi da interveniše ispred poslovnice, na šta je odgovoreno da o tome nije upoznat i da je to posao Uprave policije i otišao u vozilo.Ulicom je prošla i patrola policije koja takođe nije reagovala.

Urednik se obratio i šefu poslovnice sa pitanjem zašto se nešto ne preduzme da se nabavi automat za plaćanje usluga kao što posjeduje poslovnica mobilnog operatera „Telekom“ jer ispred njihove poslovnice praktično nikad nema gužvi ni dugog čekanja građana, na šta je odgovoreno da živimo u 21 vijeku i da je potrebno koristiti savremene metode plaćanja računa i da postoji i način plaćanja u bankama.

Očigledno da se zaboravlja da su Pljevlja grad sa najstarijom populacijom i da mnogi građani ne posjeduju znanje plaćanja preko internet aplikacija a i u bankama su takođe prisutne velike gužve. Ono što je sigurno je da će se Redakcija portala opet obratiti nadležnima ovog mobilnog operatera, kao i drugim državnim instancama, kao što je Agencija za elektronske komunikacije, rukovodstvu opštine Pljevlja u čijem sastavu radi Komunalna policija i Upravi policije sa zahtjevom da se iznađe način da se gužve ispred mjesta za plaćanje dažbina u vrijeme epidemije Covid 19 na naplatnim mjestima u gradu svedu na najmanju mjeru, pojača nadzor od nadležnih opštinskih organa u skladu sa odlukama Kriznog štaba za zaštitu i spašavanje opštine Pljevlja i istovremeno kroz kontrole obezbjedi poštovanje svih epidemioloških mjera i zaštiti javna površina u glavnoj ulici za nesmetano kretanje ostalih građana.