Kako je redakcija „PV Informer-a“ ranije pisala, Direktor JZU Opšte bolnice “Pljevlja” nagradio je zaposlene koji su učeštvovali u zbrinjavanju povrijeđenih u udesu kod TE Pljevlja. U toj nesreći, koja se dogodila 28. jula, povrijeđena je 41 osoba, a timskim radom i izuzetnim zalaganjem zaposlenih Opšte bolnice Pljevlja i HMP Pljevlja, svi pacijenti su zbrinuti.
Uz saglasnost Ministarstva zdravlja i Fonda za zdravstveno osiguranje, direktor JZU Opšte bolnice Pljevlja je stimulisao sa 15 odsto osnovne zarade sve zaposlene koji su učestvovali u zbrinjavanju pacijenata. Takođe, stimulisani su i vozači Doma zdravlja i Hitne medicinske pomoći, koji su učestvovali u zbrinjavanju povrjeđenih.
Shodno zakonskoj proceduri Redakcija portala „PV Informer“ uputila je pitanje Zavodu za hitnu medicinsku pomoć Crne Gore koje se odnosi na stimulisanje samo vozača HMP iz Pljevalja
od strane Opšte bolnice Pljevlja, a ne i ostalog osoblja Hitne medicinske pomoći Pljevlja koji su tog dana ukazivali medicinsku pomoć povrijeđenim putnicima .
Iz Zavoda za Hitnu medicinsku pomoć Crne Gore dobili smo sledeći odgovor : “ Vozač Zavoda za HMP Pljevlja, Nemanja Anđelić koji je stimulisan od strane JZU Opšte bolnice Pljevlja, nije tog dana bio po rasporedu rada angažovan u Zavodu za HMP, već je zbog vanredne situacije angažovan, kao i ostali nagradjeni, samim tim ne radi se o selektivnom nagrađivanju, jer je ostalo osoblje Zavoda za HMP bilo redovno angažovano po rasporedu rada“.
„Zavod bi selektivno nagrađivao kada bi nagradio zaposlene koji su bili
redovno angažovani, jer nažalost svjedoci smo vrlo čestih saobraćajnih
nezgoda sa većim brojem povrijeđenih, a u svim tim slučajevima
samostalno ili uz podršku najbližih organizacionih jedinica Zavoda za
HMP svi povrijeđeni se zbrinjavaju na najkvalitetniji način, što je u
opisu posla naših medicinskih timova“.
Očito je da iz Zavoda za Hitnu medicinsku pomoć Crne Gore nisu slijedili primjer Opšte bolnice Pljevlja koja je povodom ovog slučaja saopštila : “ Bez obzira što su zaposleni, ustvari,radili svoj posao, ustanova je osjetila potrebu da na taj način motiviše iste i da nagrada bude podsticaj za težak i odgovoran rad,koji svakodnevno obavljaju, a koji jedino u ovakvim situacijama dolazi do izražaja“.
Ekipa Hitne medicinske pomoći Pljevlja (lekar i dva tehničara) su takođe radili svoj redovan posao ali je očigledno da su okolnosti bile različite kao i aršini za nagrađivanje u takvog specifičnoj vanrednoj situaciji sa ogromnim brojem povrijeđenih putnika autobusa.
Pročitajte još