Unesite Vaše korisničko ime i lozinku i budite aktivan učesnik sajta PV Informer... pišite, komentarišite i dijelite sadržaj

sport

PV Informer | objavljeno: | izvor: Cdm
Broj pregleda članka: 214

Liga Evrope: Kraj za Sevilju i Inter, Arsenal i Viljareal u četvrtfinalu

Fudbaleri Slavije iz Praga priredili su senzaciju u osmini finala Lige Evrope, pošto su iz daljeg takmičenja eliminisali Sevilju.

Izuzetna utakmica viđena je večeras u glavnom gradu Češke. Regularni tok duela završio je 2:2, isti rezultat bio je i na Sančes Pichuanu, pa je odluka o putniku u narednu fazu donesena u produžecima.

Sevilja je povela 3:2, ali uslijedila su dva gola domaće ekipe za erupciju oduševljenja kluba iz Praga.

Strijelac onog odlučujućeg u 119. minutu bio je Traore.

Produžeci su igrani i u Lisabonu, gdje je Benfika bila uspješnija od zagrebačkog Dinama. Poslije 90 minuta fudbala bilo je 1:0 za “orlove”, a u dodatnih pola sata još dva gola Portugalaca za plasman dalje.

Nastavlja se sezona iz bajke za napadača Ajntrahta Luku Jovića.

Pogotkom srpskog reprezetntativca ekipa iz Frankfurta slavila je na Đuzepe Meaci protiv Intera (1:0).

Prvi susret ovih rivala završio je bez golova, a trenutak odluke u revanšu desio se već u petom minutu. Jović je iskoristio smušenost De Fraja i lob udarcem prevario Handanovića.

Arsenal je blistao na Emirejtsu i ubjedljivim trijumfom nad Renom 3:0 osigurao prolaz među osam najboljih.

Dvostruki strijelac bio je Obamejan, a upisao se u Najls.

Podsjetimo, Ren je u prvom meču kod kuće slavio sa 3:1.

Viljareal je dvostrukom pobjedom izbacio Zenit. Poslije 3:1 u Sankt Peterburgu, večeras na El Madrigalu 2:1 za žutu podmornicu.

Moreno i Baka pogađali su za Špance, dok je počasni gol za Zenit djelo Ivanovića.

Podsjetimo, ranije danas su plasman u četvrtfinale obezbijedili Valensija, Napoli i Čelsi.