Unesite Vaše korisničko ime i lozinku i budite aktivan učesnik sajta PV Informer... pišite, komentarišite i dijelite sadržaj

PV Informer | objavljeno: | izvor: Cdm
Broj pregleda članka: 118

LE: Ajntraht izbacio Benfiku, Arsenal i Čelsi rutinski

Ajntraht je u najdramatičnijem dvomeču četvrtfinala Lige Evrope izbacio Benfiku.

Njemački sastav je nakon poraza od 4:2 u prvom meču, revanš dobio 2:0 i tako je prošao u polufinale.

Prvi gol za tim iz Frankfurta dao je Filip Kostić iz ofsajda, koji je promakao sudijama.

Rode je sa 16 metara u 67. minutu pogodio za 2:0.

Imala je Benfika nekoliko šansi da dođe do gola koji bi im donio plasman, a najbliži je bio Salvio koji je pogodio stativu pet minuta prije kraja.

U derbiju nije bilo dileme pošto je Arsenal i u revanšu pobijedio Napoli 1:0.

Ukupno 3:0 je bilo za tim iz Londona, a jedini gol u Napulju dao je Lakazet lijepim udarcem iz slobodnjaka.

Emerija može da brine povreda Ramzija koji je napustio teren u 34. minutu zbog mišićnih problema.

Čelsi je sa 4:3 u revanšu pobijedio Slaviju. Meč je imao vrlo zanimljiv tok.

Pedro, autogol Delija i Žiru donijeli su plavcima poslije samo 17 minuta prednost od 3:0.

Smanjio je Suček u 26. minutu, da bi Pedro drugim golom već u 27. uvećao na 4:1.

Gosti se nijesu predali i Sevčik je u četiri minuta smanjio na 4:3, ali je izostao senzacionalan povratak u meč.

U polufinale se plasirala i Valensija koja je u revanšu pred svojim navijačima pobijedila Viljareal 2:0.

Latore i Pareho su srušili popularnu žutu podmornicu.

Parovi polufinala su Arsenal – Valensija i Čelsi – Ajntraht.