Unesite Vaše korisničko ime i lozinku i budite aktivan učesnik sajta PV Informer... pišite, komentarišite i dijelite sadržaj

Sport

PV Informer | objavljeno: | izvor: Fos media
Broj pregleda članka: 87

Kraj engleske drame, Siti slavi titulu, Liverpul nije dočekao kiks "Građana"!

Fudbaleri Mančeter sitija osvojili su englesku Premijer ligu za sezonu 2018/2019!

Siti je danas u posljednjem 38. kolu savladao Brajton sa 4:1 u gostima i zadržao bod prednosti u odnosu na Liverpul koji je na svom "Enfildu" bio bolji od Vuverhemptona 2:0.

Nije sve krenulo kako treba po "Građane" koji su gubili od 27. minuta kada je pogodio Marej.

Ipak, izabranici Pepa Gvardiole tek što su krenuli sa centra nakon primljenog gola stižu do poravnanja i to preko Serhija Aguera kome je asistirao David Silva.

Potpuni preokret uslijedio je 10 minuta kasnije kada je je mrežu Brajtona zatresao Laport na dodavanje Mareza.

Siti je ovjerio titulu u 64. minutu kada je je Marez pogodio, a asistent je drugi put na ovom meču bio David Silva, da bi konačnih 4:1 postavio Gundogan iz slobodnjaka u 72. minutu.

Liverpul je osluškivao šta se zbivalo u Brajtonu i uradio ono što je bilo do njega, došao do pobjede od 2:0 protiv Vulvsa. Prvi pogodak na meču viđen je u 17. minutu kada je pogodio Sadio Mane, a na 2:0 povisio je isti igrač u 82. minutu.

Ipak, to "Redsima" nije bilo dovoljno, čekao se kiks Sitija, ali se on nije dogodio. Na kraju, Građani su ovu sezonu završili sa 98 bodova, dok je Liverpul imao 97.