Marokanski bedem – najveća senzacija SP!

1 godina pre 9144 pregleda Izvor: DAN

Maroko je, definitivno, tim sa velikim srcem i najveće iznenađenje Svjetskog prvenstva u Kataru.

Nakon što je eliminisao Španiju, napravio je još jednu senzaciju.

Pobijedio je Portugal (1:0), golom Jusefa En Nesirija u 42. minutu, i izborio plasman u polufinale SP u Kataru.

U nastavku je Portugal dominirao, stvarao šanse, ali je marokanska odbrana na čelu sa golmanom Bonom uspjela da sačuva mrežu. Podatak da Maroko, osim autogola Aguerda u meču sa Kanadom, još uvijek nije primio gol na šampionatu u Kataru , najbolje govori o snazi ovog tima.

Ovo je najveći uspjeh marokanskog fudbala.

Na šestom nastupu na SP, Maroko se plasirao u polufinale. Do sada je najbolji rezultat bio 11. mjesto osvojeno 1986. godine u Meksiku. Prije i poslije toga nisu uspjeli da prođu grupnu fazu sve do Katara.

Koliki je uspjeh napravio Maroko, pokazuje i podatak da je to prva afrička selekcija koja je plasirala među četiri najbolje selekcije na planeti.